BALENÍ DESEK

1   Formátované přířezy desky jsou ukládány v množství do 500 kg na palety opatřené přířezem dvouvrstvé lepenky. Uložené desky se překryjí dvouvrstvou lepenkou, zafixují PP páskou a opatří výrobní soupiskou. Nakonec se paleta ovine průtažnou fólií.

2  Pokud nejsou desky formátovány na přířezy, jsou navinuty do rolí. Role jsou uloženy nastojato nebo naležato.
2.1   Balení nastojato (šířka 160 mm – 500 mm)
Desky se navíjí do rolí. Do dutinky se vloží papírový výrobní štítek. Role jsou ukládány  nastojato v množství do 700 kg na palety 1200 mm x 800 mm opatřené přířezem dvouvrstvé lepenky. Pokud jsou role uloženy ve více než třech vrstvách na sobě, je horní vrstva fixována PP páskou, aby nedošlo k sesunutí rolí. Celá paleta je opatřena soupiskou a přepáskována PP páskou. Nakonec se paleta ovine průtažnou fólií.
2.2   Balení naležato
Desky se navíjí do rolí. Do dutinky se vloží papírový výrobní štítek. Role jsou ukládány do pyramidy (4, 3, 2, 1) po 10 ks v množství 500 kg na palety 1200 mm x 800 mm opatřené přířezem dvouvrstvé lepenky. První spodní vrstva rolí se proti posunutí zajistí dřevěnými hranolky, které jsou přibity k paletě.  Celá paleta je opatřena výrobní soupiskou a přepáskována PP páskou. Nakonec se paleta ovine průtažnou fólií.